Psikeart Psikiyatri Merkezi 2006 yılında İzmit'te Kocaeli Üniversitesi Psikiyatri Anabilim dalı Öğretim üyesi Prof. Dr. M.Emin Önder tarafından kurulmuştur. Halen bu merkezde tedavi ve danışmanlık hizmetleri ile eğitim etkinlikleri gerçekleştirilmektedir.

2007 yılı itibariyle Art Psikiyatri Tedavi, Eğitim, Araştırma, Yayıncılık ve Kurumsal Danışmanlık Ltd. Şti. adı altında şirketleşmiş ve hizmet yelpazemiz genişletilmiştir. 2009 yılında İstanbul'da bir şube açmıştır. Eğitim ve yayıncılık çalışmaları İstanbul'da gerçekleştirilmektedir.

Art Yayın, 2009 yılı itibariyle Psike, Psikeart ve Memlekent dergilerinin yayınlarına ve kitap yayıncılığına başlamıştır. Ayrıca Eylül 2015 itibariyle yeni yayını Psikesinema dergisi de bayilerdeki yerini almıştır.

2002 yılı itibarıyla İstanbul merkezli kurumsal-bireysel danışmanlık ve eğitim hizmetleri ile sanat ve psikiyatriyi buluşturan Psikeart Günleri etkinliklerini gerçekleştirmeye başlamıştır. 

Psikeart ve Psikesinema 2018 itibarıyla çeşitli sanat kurumlarıyla işbirlikleri ile çeşitlik sanat etkinlikleri yürütmeye devam etmektedir.

Vizyonumuz, hastalara kaliteli bir sağlık hizmeti vermek, gerçekleştirdiğimiz eğitim etkinlikleri ve yayınladığımız dergilerle bilimsel, sosyal ve kültürel yaşantımıza katkı sağlamaktır.

EKİP
- Prof. Dr. M. Emin ÖNDER - Genel Yayın Yönetmeni
- Ercan YAŞA - Psikeart Yazı İşleri Müdürü
- Selin YILMAZ - Psikesinema Yazı İşleri Müdürü
- Aslı SAĞBİLGE - Kurumsal İletişim Müdürü
- Semiha BAŞAR - Abone Sorumlusu
- Günnur ALTAN - Merkez İletişim


FAALİYET ALANLARI
- Art Tedavi
- Art Yayın
- Art Eğitim
- Art Etkinlik